Vaikų odontologija

Mūsų klinikoje atliekamos tiek vaikų dantų profilaktikos, tiek gydymo procedūros.

Visi tėveliai nori, kad vaikai turėtų sveikus ir gražius dantis. Tačiau dažnai dantų priežiūrai skiriama per mažai dėmesio. Susirūpinama, kai dantukus ima skaudėti, vaikas neužmiega naktimis ar būna suirzęs. Skausmo priežastis – dantų ėduonis, iš pradžių pažeidžiantis danties emalį, dentiną ir vėliau danties viduje esantį nervą. Danties negydant uždegimas plinta gilyn, pasiekdamas dantų šaknis, aplinkinius audinius (periodontą), kaulą.

Kreipiantis į gydytoją odontologą su skaudamu dantuku, pirmoji, dažniausiai nemaloni, patirtis išlieka ilgam. Pažeistus dantukus tenka gręžti ir plombuoti, o kartais net išrauti, kad išplitusi infekcija nepakenktų. Tačiau per anksti pašalinti dantukai gali sutrikdyti kramtymo funkciją, estetinį vaizdą ar netgi sukelti sąkandžio anomalijas. Todėl svarbiausia – pastoviai stebėti mažylio dantukų ir žandikaulių formavimąsi, padėti jam taisyklingai ir švariai išsivalyti dantukus. Tėvams rekomenduojama iki 12 metų kontroliuoti vaiko dantų valymo kokybę ir įgūdžius. Laiku pastebėtos ir gydymos dantų ligos leis ateityje išvengti daugybės problemų.

Mūsų klinikos gydytojai odontologai skiria daug dėmesio įgyti vaiko pasitikėjimą. Užmegztas kontaktas su mažuoju pacientu leis kokybiškai atlikti reikalingas odontologines profilaktines ir gydomąsias procedūras.