Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas – tai danties audinių atkūrimas sluoksniuojant plombines medžiagas, pasižyminčias panašiomis cheminėmis bei fizikinėmis savybėmis į natūralius dantų audinius.

Estetiškai atstatomos visos dantų grupės, tačiau dažniausios korekcijos atliekamos priekinių dantų grupėje.
Estetiškai atsatyti galime ėduonies pažeistus dantis, netaisiklingą dantų formą bei padėtį dantų lanke.
Estetiškai atstatant krūminius dantis, atkuriami kramtojomo paviršiaus gumburėliai, kurie svarbūs kramtymo efektyvumui, sukandimo aukščiui ir apsaugai nuo dantų nudilimo bei žandikaulio sąnario tausojimui.
Prieš procedūrą atliekamas nuskausminimas.

Estetinis plombavimas rekomenduojamas:

 • Dantims pažeistiems ėduonies
 • Turintiems spalvinių pakitimų
 • Nudilusiems dantims atstatyti
 • Diastemoms, tremoms uždaryti
 • Traumuotų, nuskilusių dantų atstatymui

Kaip atliekamas estetinis dantų atstatymas?
Prieš atstatant dantis, įvertinama žmogaus veido forma, dantų spalva ir forma, dantų išsidėstymas. Atkreipiamas dėmesys į paciento amžių lytį pageidavimus.
Esant didelei restauracijos apimčiai, rekomenduojama pasigaminti paciento žandikaulių ir dantų modelius, kurių pagalba galima tiksliai sumodeliuoti būsimą dantų formą ir anksto aptarti su pacientu.

Seni, nehermetiski užpildai ir karieso pažeisti audiniai yra pašalinami, tačiau dantys nešlifuojami, todėl išsaugomas jų gyvybingumas. Atliekant plombavimą prarasti audiniai atkuriami sluoksnis po sluoksnio, todėl savo, spalva, skaidrumu, forma ir paviršiaus struktūra prilygsta natūraliam danties vaizdui.

Darbui naudojamos itin kokybiskos Ivoclar Vivadent – Empress Direct bei kitos patikimos plombinės medžiagos, kurios savo savybėmis yra artimos natūraliems danties audiniams: estetiskos, laidžios šviesai, tvirtos, atsparios kramtymo jėgai bei dantų nudilimui, gerai sukimba su danties kietaisiais audiniais, todėl prilygsta natūralaus danties audinio savybėms ir mažina ėduonies atsiradimo galimybę. Platus atspalvių spektras ir galimybė poliruoti iki natūralaus emalio blizgesio leidžia pacientui sukurti nuostabią šypseną.

Rekomenduojama:

 • Prieš estetinį plombavimą indikuotina atlikti profesionalią burnos higieną (PBH)- pašalinti minkštąjį ir kietajį dantų apnašą.
 • Apnašą nuvalome ultragarsiniu skaleriu, minkštasis apnašas ir pigmentas šalinami sodapūte “Air Flow” sistema bei nupoliruojama
 • Taip pat rekomenduojame atlikti dantų balinimą prieš estetinio plombavimo procedūra, jei paciento netenkina jo dantų spalva. Po plombavimo balinimo procedūra neindikuotina, kadangi plombinės medžiagos spalvos balinamas –nekeičia.

Garantija

 • Taisyklingai prižiūrint dantis – estetinis plombavimas gali tarnauti iki 8-10 metų.
 • Reikalinga odontologo apžiūra, karta metuose, atskirais atvejais ir kas pusmetį.
 • Tai leidžia užtikrinti tinkamą burnos higieną, savalaikį plombų poliravimą, sąkandžio korekcija ir ankstyvą ėduonies prevenciją.

Tiksliau įvardinti kainą, galima atlikus pirminę konsultaciją, o kai kuriais atvėjais reikalinga modelių analizė ir labaratorijoje atliekamas dantų pavaškavimas.