Profesionali burnos higiena

Tik dantų šepetėlio ir siūlo neužtenka

Dantų šepetėlis, net ir naudojant jį ypač atsakingai, išvalo maždaug 60 proc. dantų paviršiaus. Besikaupiančios apnašos nulemia tai, kad burnoje imate jausti prastą skonį, kvapą, atsiranda dantų kariesas. O laiku nepašalinus visų minkštųjų ir kietųjų apnašų, kyla grėsmė gleivinės ir periodonto ligoms, galinčioms baigtis dantų netekimu.

Norint užtikrinti visišką burnos ertmės švarą reikia naudotis dantų šepetėliu, dantų siūlu, tarpdančių šepetėliais du kartus per dieną.

Svarbu, kartą metuose, individualiais atvejais (rūkantiems, vartojantiems tam tikras medikamentų grupes) ir dažniau reikia atlikti profesionalią burnos higieną idant burnos priežiūros specialistas nuvalytų susikaupusį kietąjį bei minkštąjį dantų apnašą.

Burnos higiena – tai burnos ertmės priežiūra, dantų apnašų šalinimas, norint užkirsti kelią dantų bei periodonto ligoms,kurias sukelia besikaupiančios apnašos.

Burnos higiena skirstoma į individualią ir profesionalią burnos higieną.

Individualioji burnos higiena apima visas namuose, pačių naudojamas priemones: dantų šepetėlį, dantų pastą, tarpdančių šepetėlius, dantų siūlus, skalavimo priemones bei burnos irigatorius.

Profesionali burnos higiena – burnos ertmės priežiūra, kurią atlieka burnos higienistas. Šios procedūros metu šalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos apnašos, poliruojami dantų ir plombų paviršiai, pacientai mokomi asmenių burnos higienos principų.

Burnos higienos procedūros eiga:

  • Naudojant ultragarsinį skalerį, nuvalomi susidarę dantų akmenys;
  • Naudojant „Air Flow" sodapūtę nuvalomos apnašos nuo dantų paviršiaus. Tai vienas pažangiausių dantų apnašų šalinimo metodų, kuris efektyviai pašalina dantų apnašas net ir sunkiai prieinamose vietose. Tai puikus ir neskausmingas būdas pašviesinti dantis, nuvalyti tabako, raudonojo vyno, kavos ar arbatos žymes;
  • Jei yra atliktas estetinis dantų plombavimas – atnaujinamas paviršiaus blizgesys (nupoliruojama specialiomis priemonėmis).Ant tinkamai nupoliruotų dantų-,apnašas kaupiasi ne taip greitai.
  • Po procedūros burnos higienistas, atsako į visus pacientui rūpimus klausimus,susijusius su burnos ir dantų priežiūros ypatumais, parenka tinkamiausią dantų pastą, šepetėlį, skalavimo skystį ir kt.